F.H.P. "RAD"
ul. Gomułki 2B - 2C
44-121 Gliwice

tel./fax (0-32) 237 06 07
biuro@ograniczniki.pl

Zastosowanie produktów


Ograniczniki Zużycia Wody Pat. Nr 80 05 969-4

Zastępują obecnie stosowane perlatory (końcowki kranów) przykręcone do wylewek w umywalkach i zlewozmywakach. Dzięki swojej opatentowanej konstrukcji powodują wysoko efektywne mieszanie wody i powietrza w wyniku czego nawet mały wyływający strumień wodny będzie miękki przyjemny, z uregulowanym ciśnieniem co zwiększa jakość mycia i płukania. Pełny efekt płukania i mycia otrzymuje się przy przepływie 3-5 litrów wody na minutę mniej w porównaniu ze zwykłymi końcówkami. Aby uzyskać taka ilość wody ciepłej zużyjemy w przeliczeniu na energię cieplną 100-160 Watt, co oznacza, że podczas minuty użycia OZW zmniejszymy zużycie energii równoważne pracy żarówki o mocy 40 W w czasie 2,5-4 godzin. Ważną zaletą naszych ograniczników jest również to, że dzięki nim woda nie rozpryskuje się poza umywalkę.


Rączki oraz natryski ścienne prysznica z mieszaczem powietrza Pat. Nr 91 00047-1

Ich zastosowanie daje istotne zmniejszenie zużycia wody o ok. 50% w porównaniu z nowoczesnymi rączkami tj. około 7-10 litrów na każdą minutę użytkowania. W porównaniu ze starymi typami rączek oszczędność wody jest jeszcze większa (wykres).
Zmniejszenie zużycia wody w czasie brania prysznica zmniejsza również ryzyko powstania szkód (wilgoci, grzyba) wskutek nadmiernego zbierania się pary wodnej jak również zaopobiega nadmiernemu gromadzeniu się osadów wapnia.


Węże do natrysku Pat. Nr 9401163-2

Wąż należy do specjalnego rodzaju przewodów o zmniejszonym przepływie strumienia wody i doskonale współpracuje z naszymi rączkami natrysku. Przewód jest miękki, giętki o przkroju zewnętrznym tylko 11 mm. Z jednej strony posiada opatentowany plastikowy łącznik który posiada właściwości poddawania się zmianom ciśnienia tzn. im większe ciśnienie wody tym połączenie będzie szczelniejsze. Węże wytrzymują ciśnienie 6 bar przy temperaturze 65 st. Celciusza co świadczy o ich wysokiej jakości.


Graficzne przedstawienie
oszczędności na rysunkach

Z naszego prysznica wypływa co najwyżej 9 l/min a nie jak w innych typach minimum 16 l/min. Jest to wydatek maksymalny niezależny od ciśnienia tzn. obojętnie jak monco odkręcimy zawór nie wypłynie z prysznica więcej niż 9 l/min, a dzięki mieszaczowi strumieniem tym łatwiej jest się umyć i opłukać.

prysznic przez 1 godzinę

oszczędność 420 l

Podobnie z końcówką baterii tzw. perlatorem. Z naszego ogranicznika zużycia wody wypływa 7 l/min i jest to przepływ maksymalny. Natomiast wydatek zwykłego perlatora wynosi minimum 10 l/min.

umywalka przez 1 godzinę

oszczędność 180 l

 
  Projekt i wykonanie - ITAMAR